Novinky

Novela insolvenčního zákona

Není to tak dlouho, co insolvenční zákon prošel novelou a máme tady další. Novelizace usnadňuje proces oddlužení a nabízí vstřícnější podmínky pro dlužníky.

Nový rok a nové splátky

Ačkoliv věnuje LogiCall každý rok úsilí a čas a snaží se informovat občany o rizicích spojených s neuváženým předvánočním trendem nevýhodných úvěrů, mnoho osob však nedbá. A nyní nastává čas, kdy značná část z nich lituje svého zbrklého rozhodnutí.

Varování před výdaji v zahraničí

Opět tu máme období zvýšených výdajů díky úrazům v zahraničí. Jak tomu předejít a proč nepodceňovat pojištění pro cesty do zahraničí?

Vánoce, tradiční zbytečné zadlužování

Rok uběhl jako voda a opět se těšíme na ty nejkrásnější svátky v roce. Vánoce, ačkoliv by měly být ve znamení klidu, míru, lásky a přátelství, jsou poslední roky spíše ve znamení spěchu, stresu, nereálných představ, a to hlavně co se darů týče.

Den bez dluhů 13.11. - 15.11.2017

Jedinečná příležitost jak začít řešit svou finanční situaci.

Finanční rezerva na horší časy

Stále více lidí je schopno si vydělat na své živobytí. Ubývá osob závislých na sociálních dávkách. Ubývá však i osob, které myslí na tzv. zadní kolečka a šetří si na horší časy.

Konec neoprávněných exekucí?

Konec prázdnin byl zlomovým okamžikem nejen pro děti, které se chystaly zasednout zpátky do školních lavic, ale také pro řadu úvěrových společností, které nejspíše neoprávněně postihují své klienty exekucemi.

Aby získali půjčku, musí si nejdříve půjčit

Rok 2017 s sebou přinesl velké množství změn na poli financí. Tou nejzásadnější pro většinu osob je však změna týkající se úpravy výše poskytované hypotéky. Jak dosáhnout na hypotéku, když nemáte úspory?

Základní fakta nejen o nebankovních úvěrech

Mnoho společností nabízí a poskytuje půjčky i osobám, které mají záznam v registru dlužníků. To samo o sobě již značí velké záludnosti pro případného zájemce, který v registru opravdu je.

Děláme dětem radost

Ačkoli hokejové sezoně pro letošní rok již odzvonilo, na krnovském zimním stadionu se to ve středu 14. června hemžilo malými hokejovými talenty

Sezónní práce a zadlužování

Nastal čas sezónních prací a u některých osob i dočasné nastolení rovnováhy ve výdajích a příjmech. Slovo dočasné je zde ale velice podstatné.

Úvěrový podvod – jak nespadnout do pasti ( aktualizováno 12.5.2017)

Velká část osob, žádajících o nebankovní půjčky, zatajují svůj skutečný finanční stav. Většinou jde o neposkytnutí dostatečných informací o výši zadlužení, o spořeních, pojistkách, dalších výdajích. Objevuje se často také falšování dokumentů o mzdách.

LogiCall informuje o novele insolvenčního zákona

Ještě se o tom moc neví, ale prezident České republiky podepsal 14. 2. 2017 novelu insolvenčního zákona. Díky tomuto kroku začnou k 1. 7. 2017 platit některé zásadní změny.

Nový web LogiCall www.platimvcas.cz

Společnost LogiCall se zaměřuje jak na pomoc při vymáhání pohledávek, tak na splácení závazků dlužníků svým věřitelům.

LogiCall Česká republika, s.r.o. se rozrůstá

Krnov - Nové kontaktní centrum

Jak LogiCall pomáhal v roce 2016

Rok 2016 byl pro mnohé rokem plným zvratů a změn, někdy bohužel ne k lepšímu. Naše společnost LogiCall se od roku 2004 věnuje vymáhání pohledávek a aktivní pomoci dlužníkům zároveň.

Zadlužení domácností v roce 2016

V dřívějších novinkách jsme se věnovali tématu Vánoc a zadlužování se. Téma, které každoročně zmiňujeme, a přesto se každoročně roste počet osob, které nedbají na upozorňování a myslí si, že jich se tato problematika netýká, nebo že jim se něco podobného stát nemůže.

Vánoce v exekuci

Přestože by měly být Vánoce svátky klidu, pro mnohé je to velice stresové období. A to také díky tlaku medií na to, jak bohaté tyto svátky mají být.

Tradiční vánoční zadlužování

Ano, blíží se svátky klidu a míru a lidé k tradicím přidali další – zadlužování se.

Nízký příjem vs. vysoké výdaje

Téměř polovina českých domácností má problém vytvořit si finanční rezervu.

LogiCall získala cenu AIA 2016

Společnost LogiCall byla vyznamenána na konferenci „Fórum věřitelů a veletrh inkasních příležitostí„ konané dne 6. 10. 2016 jako významná inkasní společnost na českém trhu.

Češi stále nedbají na upozornění

Velká část populace stále nedbá na upozorňování, která se neustále opakují a nevěnují dostatečnou pozornost čtení úvěrových či leasingových smluv. Přitom tento krok by měl být pro osobu, která se chystá zadlužit, ten nejdůležitější.

S návratem do školních lavic přichází návrat k půjčkám

Před několika dny skončily tolik očekávané letní prázdniny a naše děti zasedly zpět do školních lavic. Jak všichni víme, školní docházka s sebou nese nemalé výdaje.

Cestovní pojištění má být samozřejmostí

Opět nadešel čas letní dovolené, a proto se věnujeme tématu cestovní pojištění. Ačkoliv tuto problematiku zmiňujeme každý rok, stále jsou mezi námi tací, jenž berou riziko úrazu či vážné nemoci na dovolené na lehkou váhu.

Finanční gramotnost

Finanční vzdělanost Čechů je průměrná. Z výsledků šetření České bankovní asociace z roku 2015 je úroveň finanční gramotnosti za posledních 9 let v podstatě stejná. Důsledkem je ale rostoucí zadlužení, mnohem více osobních bankrotů i exekucí.

Z podnikatele dlužníkem

Každý již někdy slyšel o někom, kdo přes slibné začátky skončil v podnikání s dluhy a v celkově zoufalé situaci. Může to začít nevinně, například zdánlivě nízkou splátkou na firemní vůz nebo bezkonkurenční nabídkou levných notebooků a opět na splátky.

Chraňte si své pohledávky

Dle nejnovějších statistik nastává velkému množství věřitelů těžká doba. Osobní bankrot neboli insolvence je na vzestupu a tohoto opatření využívá stále více fyzických i právnických osob. A stále většímu množství těchto osob soudy vyhoví.

Život bez dluhů

Půjček po splatnosti v České republice přibývá, každý třetí Čech dluží. Vysoké dluhy jsou nejčastěji tvořeny smluvními pokutami, náklady na vymáhání dluhů a úroky z prodlení. Neschopnost splácet není dána jen samotnou výší dlužné částky, ale mnohdy jde i o množství závazků, které musí dlužník hradit.

Cestovní pojištění na zimní dovolenou nepodceňujte

Při plánování dovolené v zahraničí nesmíte mimo jiné zapomenout na cestovní pojištění, které je velice důležité a jeho vyřízení Vám ušetří nemalé problémy v případě jakékoliv nehody.

OSMÝ (8) OSTRAVSKÝ VELETRH FIKTIVNÍCH FIREM

Ve středu 17. února 2016 se na výstavišti Černá Louka v Ostravě konal 8. ostravský veletrh fiktivních firem. Akci pořádala Obchodní akademie a VOŠS Ostrava – Mariánské Hory, p.o. pod záštitou Ing. Martina Štěpánka, Ph.D., náměstka primátora města Ostravy.

NEFORMÁLNÍ SNÍDANĚ

Dne 3. února 2016 se v prostorách hotelu Holiday Inn v Praze konala akce „Neformální snídaně“ pod záštitou LogiCall Česká republika, s.r.o. Akce byla určena poskytovatelům nebankovních půjček z řad stávajících klientů. Pozvání přijali i potencionální klienti z oboru. Vzhledem k tomu, že se jedná o ožehavé a aktuální téma, vzbudila akce velký ohlas.

Změna zákona o účetnictví

Od nového roku nastala rozsáhlá změna v daňové oblasti a dočkali jsme se také novinek v účetnictví.

Kvůli bohatým Vánocům jsme schopni se i zadlužit

Vánoční atmosféra na nás dýchá ze všech stran a lidé přemýšlejí, jak nejlépe potěšit své blízké a čím je obdarovat. Může se pak stát, že lidé za dárky zaplatí více, než jsou schopni finančně unést, proto se obracejí na společnosti poskytující půjčky. Takto se mohou dostat do nesnází a krásné a bohaté Vánoce jim pak přinesou víc starostí než radosti.

Mikropůjčky

Mikropůjčky mohou pomoci překonat období v nenadálé finanční situaci, kdy nemáte jinou možnost. Jsou tedy vhodné, pokud se používají uvážlivě a za účelem výjimečným, nikoliv pravidelným.

Konsolidace úvěrů

Situace, kdy si lidé kvůli nedostatku finančních prostředků nemohli dovolit koupit nový automobil, vybavení do bytu či zajet na dovolenou jsou pryč. Lidé využívají možnosti půjček a úvěrů, kterými řeší aktuální finanční potřebu. Lidé se neomezují pouze na jednu půjčku, ale přijmou nabídku hned několika úvěrů či půjček. Banky proto velmi často nabízí i další službu nazvanou „konsolidace úvěrů“.

Seminář AIA - "Mimosoudní inkaso - plíživá hrozba"

Ve středu 4.11.2015 pořádala Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR ve spolupráci s Asociací inkasních agentur seminář na téma „Mimosoudní inkaso – plíživá hrozba,“ kterého se zúčastnil také jednatel naší společnosti Ing. Ivan Kocmánek.

Andělské narozeniny

Září, to je měsíc, kdy naše společnost slaví andělské narozeniny! A co to vlastně znamená? Pomáháme rodinám s dětmi, které se vlivem těžkého onemocnění dostaly do finanční tísně. A právě září je naším výročním měsícem.

Platební morálka

Platební morálka podnikatelů napovídá velmi mnoho o stavu firmy a také o její finanční kondici. Problémy s likviditou jsou pro firmy hlavním důvodem pro zpoždění při platbách. Faktura zaplacená se zpožděním je velmi častým jevem u našich podnikatelů.

Rozhovor se zakladatelem společnosti LogiCall

Jaké byly začátky podnikání zakladatele společnosti LogiCall Ing. Ivana Kocmánka?

Asociace inkasních agentur

Česko-slovenské fórum inkasního trhu 2015 se koná dne 24.9.2015 v Praze.

Finanční gramotnost

O finanční gramotnosti se mluví již několik let velmi aktuálně. Ve své podstatě se jedná o soubor znalostí a dovedností, které lidem umožňují správně porozumět financím a zacházet s nimi v průběhu života a různých životních situacích. Úroveň finanční gramotnosti nelze přesně specifikovat, podstatná je její skutečná míra u daného jedince.

Nezapomeňte na cestovní pojištění!

Už se těšíte na dovolenou? Při výběru zájezdu a balení zavazadel nezapomínejte i na cestovní pojištění. Dovolená bez něj může totiž způsobit zadlužení i na celý život.

Pozor na zbytečné dluhy kvůli dovolené

Tak jako se lidé zadlužují před Vánoci kvůli vánočním dárkům, v létě se zadlužují převážně kvůli dovoleným u moře. Je poměrně snadné získat bankovní nebo nebankovní úvěr téměř na cokoliv, proto ani dovolená není výjimkou. Vždy je ale důležité pečlivě zvážit, zda a do jaké míry je opravdu nutné se zadlužit a zda není možné najít jiné řešení.

Práce v LogiCall není nuda

V LogiCall pracujeme na velmi zajímavých zakázkách. V jednom z naších týmů právě proběhla netradiční soutěž, kterou jsme vyhlásili s naším klientem, se kterým spolupracujeme již řadu let.

Jak si poradit s dlužníkem

Jste věřitelem a nevíte jak své peníze získat zpět? Bohužel nesplácení dluhů či neuhrazení pohledávky je v naší zemi častým jevem. Velmi často by dlužník splácet chtěl, ale nemůže. Věřitel neví jak reagovat či jakými cestami se může vydat, aby své peníze získal zpět.

Správa pohledávek

Velmi často se podniky dostávají do situace, kdy jejich pohledávky nejsou splaceny ani delší dobu po jejich splatnosti. Pokud jsou nesplacené částky příliš vysoké, může tento fakt ohrozit i samotný podnik, který je bez finančních prostředků, se kterými při svém strategickém plánování počítal.

Britský den v Ostravě 20.3.2015

V Ostravě se uskutečnil Britský den, jehož cílem je podpora malých a středních firem v rozvoji jejich podnikání a to formou prezentací, diskuzí či jiných praktických příspěvků z podnikatelské sféry.

Pomoc s dluhy

Pokud se člověk dostane do nepříznivé finanční situace, kdy je donucen se zadlužit a následně není schopen splácet, dostává se do velmi složité situace. Zadlužení není v dnešní době nic neobvyklého a bohužel se do této situace dostávají jak podnikatelé, tak i rodiny.

Osobní bankrot neboli oddlužení

V běžné praxi se stává, že se podnikatel či občan dostane do finančních problémů a následně není schopen splatit své závazky. Na jedné straně pak stojí občan nebo podnikatel jako dlužník a na druhé straně jako věřitel. Tato situace může být pro dlužníka velmi složitá. Do finančních problémů se nemusel dostat vlastní vinou, nebo se dlužníkem stal na základě špatné investice.

Řízení finančních rizik v podniku

Finančním rizikům čelí každá firma. Ať se jedná o malý nebo velký podnik, finanční rizika jsou přítomná všude a velmi často stojí za pádem podniku. Uvědomění si finančních rizik je pro podnik naprostou nezbytností.

Po roce tu jsou Vánoce a s nimi i vánoční půjčky

Opět se blíží Vánoce, obchodní domy jsou plné nakupujících lidí, kteří se bojí, že nebudou mít pro své nejbližší dárky pod stromeček. Spoustu z nich se rozhodlo utratit za dárky více, než si mohou dovolit, a proto se obracejí do míst, kde jim půjčí peníze. Bohužel, velmi často tento krok končí zadlužením, které přinese daleko větší starosti než radost z dárků.

Ohlídání dlužníka v insolvenčním rejstříku

Insolvenční rejstřík je veřejně dostupný seznam, ve kterém jsou uvedené údaje o subjektech procházejících insolvenčním řízením. Insolvenčním řízením pak myslíme soudní řízení, jehož předmětem je projednání úpadku společnosti a jeho řízení.

Potvrzení o zaplacení dluhu (kvitance)

Nový občanský zákoník, který s sebou přinesl mnohé změny, je již několik měsíců v platnosti. Tyto změny ale stále nejsou plně známé laické veřejnosti, což může vést k nepříjemných důsledkům. Jedna ze změn v novém občanském zákoníku se týká i důsledků pro vydání potvrzení o splnění dluhu (kvitanci).

Psychologie vymáhání pohledávek, psychologické pozadí a klientský přístup

Vztah mezi věřitelem a dlužníkem je vytvořený většinou na obchodní bázi a je velmi specifický. Tento vztah je velmi křehký a snadno se poruší v případě, že se neplní dohodnuté podmínky.

Jak na vymáhání pohledávek v zahraničí

České firmy často nevědí, jak vymáhat pohledávky v zahraničí a přicházejí zbytečně o peníze, což může znamenat i ohrožení firmy pro její budoucí fungování.

Dodržení splatnosti faktur a jejich kontrola

Splatností označujeme určité datum nebo čas, kdy je plátce povinen uhradit peněžitý závazek.

Snídaně s klienty

Dne 12.6.2014 od 8:30 hod. byla uspořádána neformální snídaně pro naše klienty v Angelo Hotel Prague.

Jak rozeznat, které dluhy jsou špatné

Český trh v posledních několika letech zcela zahltilo velké množství nejrůznějších půjček a úvěrů. Možnost čerpat úvěr má v dnešní době takřka každý, je však třeba rozlišit, který z nich může naší „finanční svobodu“ ohrozit a který nám jí naopak pomůže získat. Aby se člověk nedostal do problému, měl by umět rozlišit dobré a špatné dluhy.

Změny ve společném jmění manželů od 1.1.2014

Nový občanský zákoník přináší spoustu změn a mezi jinými také nový pohled na společné jmění manželů. Tyto změny zcela jistě mění také náhled na tuto problematiku, a proto stojí za to věnovat jim trochu pozornosti.

POZOR na důsledky předvánočních půjček

Před vánočními svátky řada lidí podléhá nákupní horečce a v souvislostí s tím také nebankovním půjčkám. Nevědomost, špatná informovanost a následná neschopnost splácet způsobí, že již krátce po Vánocích se půjčky stávají noční můrou dlužníků a užitek z takto pořízených dárku klesá do záporných hodnot.

Jediným oficiálním registrem dlužníků je Centrální evidence exekucí

Z jiných seznamů dlužníků musíte být, dle ÚOOÚ, vymazán.

Exekuce – co jsou mýty, co fakta?

Často slýcháváme různé hanlivé věty „na účet“ exekutorů. Skutečnost je však jiná, proto je na místě uvést vše na pravou mírů a objasnit práva a povinnosti soudních exekutorů České republiky.

Trendy inkasního trhu 2013 a veletrh inkasních příležitostí

Jako řádný člen Asociace inkasních agentur (AIA) jsme se zúčastnili fóra Trendy inkasního trhu 2013, které se konalo 3.10.2013 v Praze.

Exekuce a oddlužení: srážky ze mzdy dostanou nová pravidla

Seznamte se s novými pravidly srážek ze mzdy v situaci souběhu exekuce a insolvenčního řízení.

LogiCall pomáhá lidem s dluhy, správa pohledávek se mění

V Česku se začíná prosazovat naprosto odlišný přístup k vymáhání dluhů. Inkaso pohledávek přestává být donucovacím prostředkem, a dlužník není už beznadějný případ. Je čas podívat se na věci jinak.

Dluhy budou narůstat, vláda zvyšuje úrok z prodlení

Úrok z prodlení podle občanského zákoníku vzroste, což schválil odcházející kabinet Petra Nečase.

Změny u exekucí platné od roku 2013

Od 1.1.2013 došlo k zásadním změnám u exekucí. Nyní má věřitel povinnost obeslat dlužníka před podáním návrhu na zahájení řízení (žaloby) a vyzvat ho, aby dluh zaplatil. Do konce roku 2012 věřitel dlužníka kontaktovat nemusel. Docházelo však k několikati násobnému navýšení dlužné částky, aniž by dlužník tušil, že někde něco zapomněl uhradit.

Věnujme větší pozornost finanční gramotnosti, "neznalost neomlouvá"

Dne 11.12.2012 proběhla v sídle naší společnosti přednáška na téma Proces vymáhání a insolvence určená 2. a 4. ročníkům SPgŠ a SZŠ Krnov, kdy se naší zaměstnanci snažili vysvětlit mladým lidem, jak samotný dluh vzniká, co vyplývá z neplacení svých závazků a kde až tento proces může skončit.

Den bez dluhů i na tn.cz

Společnost LogiCall rozjela kampaň nazvanou „11.11.2012 Den bez dluhů“, kterou zároveň uveřejnila i na tn.cz (celý článek zde) , kdy při splnění dohodnutých podmínek může pro své klienty zajistit tyto úlevy a bonusy:

LogiCall zajistil další rozšíření komunikačních kanálů

LogiCall je nadnárodní společnost, která reaguje na aktuální dění na trhu a potřeby jak svých klientů, tak i širokých vrstev firem a osob, které řeší potíže s neuhrazenými pohledávkami.

11.11. "Den bez dluhů"

Slyšeli jste již o Dni bez dluhů? Pokud jste vy sami dlužníky, měli byste zpozornět.

Předžalobní upomínka

Dlužníků i přes veškerá varování stále přibývá, a protože se nesplácené dluhy stále množí, věřitelé se celkem logicky snaží domoci svých peněz u soudu. Až doposud neexistovala povinnost zasílat dlužníkům upomínky, to se však od příštího roku nejspíš změní.

S platební morálkou budou mít problémy hlavně firmy z jižní Evropy

Nejpozději v březnu příštího roku musí v jednotlivých zemích Evropské unie vstoupit v platnost nová směrnice, která stanovuje maximální dobu splatnosti pohledávek na 60 dní. Největší problémy s plněním tohoto dokumentu budou mít především státy nejvíce postihnuté dluhovou krizí. Vyplývá to ze studie pojišťovny Euler Hermes.

LogiCall změnil organizační strukturu

K úpravám organizační struktury jsme v roce 2012 přistoupili po dokončení rozsáhlé interní změny v přístupu k zakázkám. LogiCall musí reagovat jak na změny trhu, chování spotřebitelů, jejich preferencí, ale rovněž i změny způsobené růstem a rozšiřováním naší společnosti.

LogiCall implementuje nové technologie v oblasti IT

LogiCall vidí jako jeden z klíčových bodů pro úspěch na trhu úzkou provázanost moderních technologií a kvalitně proškoleného personálu. Proto naše společnost zdárně dokončila několik projektů, které mají přímý vliv na výrazné zvýšení kvality poskytovaných služeb a efektivitu práce.

Krize nebo změna?

Na konferencích a ekonomických fórech se stále dokola probírá ekonomická KRIZE. Ve společnosti se radikalizují vztahy a každý den se kdekoliv v Evropě objevují stávky a demonstrace. Jak bylo nedávno uvedeno, demonstrují občané, kteří už mají dost utahování opasků. Nabízím zde k zamyšlení jiný úhel pohledu na toto téma.

Česko zasáhla vlna exekucí, loni jich bylo nařízeno téměř milión

Česko zasáhla vlna exekucí. Loni jich bylo soudy nařízeno téměř milión, což je zatím absolutní rekord. Podle prezidentky Exekutorské komory Jany Tvrdkové to ukazuje na to, že dlužníci ignorují zákony a usnesení soudů o jejich závazcích.

Češi dědí stále více dluhů, často o tom ani nevědí

Stále více Čechů dědí po svých zemřelých příbuzných dluhy. Mnohdy se na ně přijde nikoliv na počátku dědického řízení, ale až v jeho průběhu nebo po skončení, kdy už dědictví nelze odmítnout. Mnozí tak nezískají jen domek, byt či šperky, ale hlavně hromadu závazků.

LogiCall se zabývá tématy,
která vás pálí.